دنیای مجازی

كامپيوتر-كنكور-دانشگاه

» ظرفیت پذیرش تکمیل ظرفیت کنکور کاشناسی ناپیوسته سال 89

برای مشاهده ظرفیت پذیرش تکمیل ظرفیت کنکور کاشناسی ناپیوسته سال 89 لینک زیر را کلیک نمایید

http://www.suncityco.com/news.php?extend.80.8


+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم آذر 1389ساعت 21:4  توسط Mohsen Zamani  | 

» تاریخ نهایی تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی سال 89

سازمان سنجش آموزش كشور بلاخره تاریخ نهایی تکمیل ظرفیت کنکور كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1389 را مشخص نمود.  كليه داوطلبان علاقه‌مندی که در کنکور کارشناسی ناپیوسته امسال مجاز و یا حتی قبول شده اند، میتوانند از تاريخ 89/9/22 لغايت 89/9/29 نسبت به ثبت نام خود در این تکمیل ظرفیت اقدام به عمل آورند. هزینه ثبت نام در تکمیل ظرفیت مبلغ 1800 تومان میباشد که از طريق سيستم پرداخت الكترونيكي سازمان سنجش قابل پرداخت است.

دوستان می توانند جهت سؤالات خود به انجمن سایت مراجعه نمایند.


+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم آذر 1389ساعت 21:40  توسط Mohsen Zamani  | 

تعيين تكليف داوطلبان آزمون كارداني به كارشناسي تا هفته آينده

نورالله حيدري دستنايي با اشاره به دستوركار جلسه گذشته كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اظهار داشت: مهمترين بحث‌ اين جلسه در رابطه با وضعيت نامناسب آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي بود كه در چند ماه گذشته به چالش تبديل شده است. وي با اشاره به اينكه عملكرد آموزش و پرورش در رابطه با ورود دانش‌آموزان ديپلمه به مقطع كارداني تا حدي رضايتمند است، ادامه داد: در جلسه گذشته كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس مقرر شد كه آموزش و پرورش با همكاري وزارت علوم حداكثر تا هفته ديگر وضعيت دانشجويان مقطع كارداني به كارشناسي را مشخص كند.

 

كاهش يك سومي پذيرش دانشجويان مقطع كارداني به كارشناسي

 

سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس افزود: آموزش و پرورش با همكاري وزارت علوم بايد هر چه سريعتر بستري را براي دانشجويان كارداني به كارشناسي فراهم كند تا آنها بتوانند، طبق سنوات گذشته دوره كارداني به كارشناسي را در مراكز دولتي سپري كنند؛ در غير اين صورت تخلف كرده‌اند.

حيدري با اشاره به كاهش يك سومي پذيرش دانشجويان مقطع كارداني به كارشناسي توسط آموزش و پرورش تصريح كرد: آموزش و پرورش در اين رابطه اذعان دارد كه اين ظرفيت را از روزانه كاهش داده و شرايطي براي دانشجويان مقطع كارداني به كارشناسي فراهم كرده است كه آنها بدون دغدغه در آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي شبانه ! و غيردولتي ثبت‌نام كنند.  وي با اشاره به اينكه دانشجويان مقطع كارداني به كارشناسي آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي عمدتاً از طبقه متوسط جامعه هستند، بيان كرد: بر همين اساس آموزش و پرورش بايد شرايط قبلي ورود دانشجويان مقطع كارداني به كارشناسي را حفظ مي‌كرد كه طي جلساتي كه با اين وزارتخانه داشتيم، مقرر شد تا حد ممكن شرايط قبلي را براي دانشجويان اين مقطع فراهم كند.

البته سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس فراموش کرده اند امسال آموزشکده های فنی نه تنها در دوره روزانه پذیرش نداشتند بلکه دوره شبانه را نیر به کل حذف کردند

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم مهر 1389ساعت 19:20  توسط Mohsen Zamani  | 

اطلاعيه سازمان سنجش ـ پذيرش دانشجو در كد رشته محل هاي جديد آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 89

سازمان سنجش آموزش كشور، بدين وسيله به اطلاع داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در كد رشته هاي امتحاني 514 گروه آموزشي علوم انساني و 603 گروه آموزشي هنر آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1389 مي‌رساند: دانشگاه تربيت معلم سبزوار و مؤسسه آموزش عالي غير دولتي- غير انتفاعي الغدير- تبريز به شرح جدول ذيل دانشجو مي پذيرند. لذا داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در كد رشته هاي امتحاني مذكور، براساس ضوابط مندرج در دفترچه‌ هاي راهنماي ثبت ‌نام (دفترچه شماره1) و راهنماي انتخاب رشته‌ هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) آزمون مربوط، مي‌توانند كد رشته محل يا كد رشته محل هاي مربوط به كد رشته امتحاني خود را كه در اين اطلاعيه درج شده است، به همراه ساير اطلاعات لازم در فرم شركت در گزينش كد رشته محل هاي جديد مندرج در ذيل همين اطلاعيه درج و فرم تكميل شده را حداكثر تا روز پنجشنبه 1/7/1389 از طريق شماره نمابر 6182368 (كد 0261) و يا پست پيشتاز به نشاني سازمان سنجش آموزش كشور- صندوق پستي 1365 - 15875 ارسال نمايند و در پشت پاكت بنويسند«مربوط به ظرفيتهاي جديد آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1389».

 

514- كارشناسي ناپيوسته علمي - كاربردي حسابداري

دوره

كد رشته محل

نام مؤسسه

ظرفيت پذيرش

جنس پذيرش

ملاحظات

غير انتفاعي

5971

مؤسسه غير انتفاعي الغدير- تبريز

60

زن

مرد

مؤسسه فاقد خوابگاه مي باشد.

 نشاني مؤسسه غير انتفاعي الغدير: تبريز - جاده ايل گلي - فلكه گلشهر- كوي ويلا شهر - انتهاي خيابان گلها - تلفن: 208 و 3822203 (كد 0411)

 

603- كارشناسي ناپيوسته علمي - كاربردي مرمت و احياء بناهاي تاريخي

 

دوره

كد رشته محل

نام مؤسسه

ظرفيت پذيرش

جنس پذيرش

ملاحظات

روزانه

2762

دانشگاه تربيت معلم سبزوار

15

زن

مرد

 

شبانه

2763

دانشگاه تربيت معلم سبزوار

20

زن

مرد

 


دريافت فرم تقاضاي شركت در گزينش رشته هاي تحصيلي جديد آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1389 فايل WORD

دريافت فرم تقاضاي شركت در گزينش رشته هاي تحصيلي جديد آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1389 فايل PDF

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم مهر 1389ساعت 17:29  توسط Mohsen Zamani  | 

اعلام نتایج نهایی کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1389

 

نتایج نهایی کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1389 اعلام شد

 

جهت مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام شهریور 1389ساعت 7:9  توسط Mohsen Zamani  | 

اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی 89 در هفته جاری

معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1389 در هفته جاری خبر داد و گفت: حدود 123 هزار و 500 نفر در این آزمون پذیرفته می شوند.

نتایج این کنکور حداکثر تا اواسط این هفته اعلام خواهد شد

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم شهریور 1389ساعت 22:56  توسط Mohsen Zamani  | 

خبر فوری / تخلف آموزش و پرورش در اعلام ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تخلف در ظرفیت پذیرش دانشجوی فنی و حرفه ای و مراکز تربیت معلم خبر داد و گفت: بر خلاف سالهای گذشته تمامی ظرفیتهای مراکز تربیت معلم کنکور و کنکور کاردانی به کارشناسی به فرهنگیان اختصاص یافته است.

علی عباسپور تهرانی فرد با بیان اینکه قانون پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای و دانشگاه شهید رجایی به طور کامل به اجرا درن نیامده است گفت: ما اطلاعات دقیق داریم که ظرفیت مراکز تربیت معلم در کنکور سراسری 22 هزار نفر اعلام شده اما این ظرفیت ویژه فرهنگیان که کمتر از 2 هزار نفر در کنکور شرکت کرده اند در نظر گرفته شده است با این روش عملا 20 هزار ظرفیت در این مراکز خالی می ماند !!!

وی اظهار داشت: از سوی دیگر در آزمون کاردانی به کارشناسی نیز که چندی پیش انتخاب رشته آن به پایان رسید، تمامی رشته ها ویژه فرهنگیان اعلام شده است این درحالی است که در سالهای گذشته ظرفیت آزاد نیز پذیرش می شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این ظرفیت باز هم بیش از فرهنگیان شرکت کننده در کنکور است و حق بسیاری از افرادی که دوره کاردانی را تمام کرده و رتبه خوبی را در کنکور کاردانی به کارشناسی به دست آورده اند ضایع می کند.

عباسپور اضافه کرد: در حال حاضر در حال مذاکره با آموزش و پرورش هستیم.

وی با تأکید بر اینکه طبق قانون عمل نشده و تخلف قانونی صورت گرفته است، گفت: وزارت آموزش و پرورش باید به سازمان سنجش اعلام ظرفیت کند تا سازمان سنجش بتواند به صورت تکمیل ظرفیت، ظرفیت جدیدی برای داوطلبان اعلام کند.

آموزش و پرورش در کنکور کاردانی به کارشناسی امسال ظرفیت کلیه دانشکده های فنی را به فرهنگیان اختصاص و دوره شبانه این مراکز را هم لغو کرده بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم شهریور 1389ساعت 22:25  توسط Mohsen Zamani  | 

اصلاحیه کاردانی به کارشناسی 89

1 - طبق اطلاعیه سازمان سنجش تغییرات زیر در ظرفیت های رشته کامپیوتر به وجود آمده است

ظرفيت پذيرش دانشجو در دوره روزانه مهندسي تكنولوژي نرم افزار كامپيوتر مجتمع آموزش عالي فني و مهندسي قوچان از 65 نفر به 35 نفر کاهش یافته و ظرفيت پذيرش دوره شبانه همین دانشگاه از 35 نفر  به 30 نفر تغيير يافته است

2 - جنس پذيرش دانشجو در رشته  تحصيلي كارشناسي ناپيوسته مهندسي تكنولوژي نرم افزار كامپيوتر مؤسسه آموزش عالي غير دولتي- غير انتفاعي ابرار- تهران منحصرا زن میباشد

ظرفیت های جدید كارشناسي ناپيوسته مهندسي تكنولوژي نرم افزار كامپيوتر :

مؤسسه غير انتفاعي جهاد دانشگاهي- اصفهان ( 80 نفر - نیم سال اول )

مؤسسه غير انتفاعي رجاء- قزوين ( 60 نفر - نیم سال دوم )

مؤسسه غير انتفاعي شهاب دانش- قم ( 60 نفر - نیم سال دوم )

مؤسسه غير انتفاعي علامه رفيعي- قزوين ( 60 نفر - نیم سال دوم )

مؤسسه غير انتفاعي عين القضات - ميانه ( 80 نفر - نیم سال اول )

 مؤسسه غير انتفاعي غزالي- قزوين ( 60 نفر - نیم سال دوم )

ظرفیت های جدید كارشناسي ناپيوسته مهندسي تكنولوژي نرم افزار سخت افزار :

مؤسسه غير انتفاعي علامه دهخدا- قزوين ( 60 نفر - نیم سال دوم )

مؤسسه غير انتفاعي كاسپين - شهرصنعتي البرز ( 60 نفر - نیم سال دوم )

+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم شهریور 1389ساعت 22:16  توسط Mohsen Zamani  | 

نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1389

با عرض تبریک خدمت همه عزیزانی که در کنکور کاردانی به کارشناسی سال 89 رتبه خوبی کسب نموده اند، نتایج این آزمون امروز دوم شهریور ماه اعلام شد و هم اکنون از طریق آدرس زیر قابل دسترسی میباشد.

http://srv2000.sanjesh.org/knp/89/m1/index.php

دوستان توجه داشته باشید به محض مشخص شدن ظرفیت ها، ما یک راهنمای مناسب جهت انتخاب شهر بر روی سایت قرار خواهیم داد لذا جهت انتخاب شهر کمی تامل داشته باشید تا خدای نکرده در ماه های آتی بابت تصورات و اطلاعات غلط موقع انتخاب شهر پشیمان نشوید.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم شهریور 1389ساعت 6:4  توسط Mohsen Zamani  | 

» زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی سال 89

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتیجه اولیه کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته در هفته اول شهریورماه خبر داد و گفت: حدود 110 هزار نفر در این آزمون پذیرفته می شوند.

ابراهیم خدایی افزود، نتایج اولیه آزمون کاردانی به کارشناسی دانشگاههای سراسر کشور تا اواخر مرداد یا هفته اول شهریورماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند از دو روز پس از اعلام نتایج اولیه نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کنند.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش گفت: حدود 110 هزار نفر در این آزمون پذیرش می شوند و نتایج نهایی نیمه دوم شهریورماه اعلام می شود.

آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 89 با شرکت 389 هزار و 587 داوطلب در 5 مردادماه برگزار شد که حدود 90 درصد شرکت کنندگان مجاز به انتخاب رشته میشوند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم مرداد 1389ساعت 11:41  توسط Mohsen Zamani  | 

تاریخ و نحوه پرینت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی به کارشناسی 89

كارتهاي‌ شركت در‌ آزمون‌ کاردانی به کارشناسی سال 89 ‌ از روز يكشنبه 89/05/03 لغايت روزسه شنبه 89/05/05 براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت. لذا كليه‌ داوطلبان‌ متقاضي شركت‌ ‌ در آزمون‌، براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به سايت اينترنتي سازمان مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات مندرج بر روي كارت اعتباري ثبت نام خود و شماره شناسنامه و يا شماره پرونده ، كد رهگيري و شماره شناسنامه و يا نام خانوادگي و نام ، شماره شناسنامه ، سال تولد و شماره ملي يك نسخه پرينت از كارت شركت در آزمون تهيه نمايند. بنابراين داوطلبان اين آزمون براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون ، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. بديهي است براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و هم چنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است. لذا كليه داوطلبان بايد شخصاً براي پرينت كارت شركت در آزمون اقدام نمايند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389ساعت 22:16  توسط Mohsen Zamani  | 

مشکل کنکور فنی و حرفه ای حل شد / آغاز ثبت نام از 28 تیر ماه

معاون سازمان سنجش از آغاز ثبت نام داوطلبان کنکور کاردانی پیوسته از دوشنبه 28 تیر خبر داد و گفت: با همکاریهای وزرای علوم و آموزش و پرورش و با مساعدت شورای عالی اداری، تعلیق ثبت نام دوره های کاردانی نظام جدید آموزشکده های فنی - حرفه ای سال 89 برطرف شد.

دکتر حسین توکلی افزود: ثبت نام این گروه از داوطلبان از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 28 تیر ماه جاری به صورت اینترنتی آغاز می شود. مهلت ثبت نام تا 4 مرداد ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی گفت: داوطلبان این آزمون می توانند بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش در نشریه پیک سنجش که پیش از این در تاریخ 7 تیر و 14 تیرماه منتشر شده بود و هم اکنون نیز در سایت سازمان سنجش قابل دسترسی است بر اساس دستورالعمل مندرج در بند پنج اطلاعیه ( ثبت نام برای شرکت در آزمون ) برای ثبت نام اقدام کنند.

توکلی افزود: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای شرکت کنندگان این آزمون علاوه بر ظرفیت اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش ( 35  هزار نفر ) به دستور وزیر علوم و با همکاری مسئولان امر 50 هزار نفر ظرفیت دیگر برای پذیرش این گروه از داوطلبان در موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در نظر گرفته شده است.

پیش از این سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده ثبت نام از داوطلبان واجد شرایط آزمون کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای سال 1389 از ساعت 9 صبح سه شنبه 15 تیر ماه تا سه شنبه 22 تیر ماه صورت می گیرد اما این مهلت را لغو کرده بود.

، نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکشنبه 19 اردیبهشت ماه وزارت آموزش و پرورش را موظف کردند برای سال تحصیلی 90 - 89 نسبت به پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حداقل برابر با ظرفیت سال 88 -87 دوره روزانه اقدام کند اما شورای عالی اداری 5/1 ماه پس از این مصوبه مجلس، مصوبه ای جدید پیش روی فعالان و متقاضیان فنی حرفه ای قرار داد که بر اساس آن حکم به توقف پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای در سال 89 صادر کرد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم تیر 1389ساعت 9:32  توسط Mohsen Zamani  | 

احتمال لغو مصوبه توقف پذیرش دانشجوی فنی حرفه‌ای توسط رئیس مجلس

حاجی بابایی

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی مغایرت مصوبه شورای عالی اداری درباره لغو پذیرش دانشجوی فنی و حرفه ای با مصوبه مجلس و اعلام نتیجه آن توسط ریاست مجلس خبر داد و گفت: رئیس مجلس می تواند مصوبه را در صورت مغایرت لغو کند. اسفندیار اختیاری افزود: کمیسیون آموزش با مصوبه شورای عالی اداری در خصوص لغو پذیرش دانشجو در مراکز فنی و حرفه ای مخالفت کرده و ریاست کمیسیون در نامه ای از ریاست مجلس خواسته است که مغایرت مصوبات هیئت وزیران با مجلس در خصوص این مصوبه بررسی شود. وی اظهار داشت: در حال حاضر مغایرت این دو مصوبه در دست بررسی کارشناسان قرار دارد و نتیجه آن باید توسط ریاست مجلس اعلام شود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: در هر حال ما موضوع فنی و حرفه ای ها را به نحوی که به نفع دانش آموزان تمام شود پیگیری می کنیم. وی گفت: بر اساس قانون اساسی ریاست مجلس می تواند در صورتی که مصوبه دولت با مصوبه مجلس مغایرت داشته باشد آن را لغو کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکشنبه 19 اردیبهشت ماه وزارت آموزش و پرورش را موظف کردند برای سال تحصیلی 90 - 89 نسبت به پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حداقل برابر با ظرفیت سال 88 -87 دوره روزانه اقدام کند اما شورای عالی اداری 5/1 ماه پس از این مصوبه مجلس، مصوبه ای جدید پیش روی فعالان و متقاضیان فنی حرفه ای قرار داد که بر اساس آن حکم به توقف پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای در سال 89 صادر کرد.

 

توقف ثبت نام کنکور فنی و حرفه ای دو وزیر را به مجلس کشاند

غلامحسین مسعودی ریحان با انتقاد از توقف آزمون آموزشکده های فنی و حرفه ای اظهار داشت: وزرای علوم و آموزش و پرورش روز یکشنبه هفته آینده به کمیسیون می آیند و به سئوالات اعضای کمیسیون آموزش درباره این عملکرد پاسخ می دهند. عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در خصوص توقف ثبت نام در آزمون آموزشکده های فنی و حرفه ای 89 از سوی سازمان سنجش گفت: در پی این برنامه از وزاری علوم و آموزش و پرورش دعوت شده است تا در کمیسیون حاضر شوند. با حضور وزاری علوم و آموزش و پرورش در کمیسیون امیدواریم نسبت به تصحیح این اقدام تجدید‌ نظر شود. وی افزود: با توجه به اینکه اکنون نزدیک به زمان توزیع دفترچه های کنکور فنی و حرفه ای هستیم و ثبت نام از داوطلبان آزمون فنی و حرفه ای لغو شده است این موضوع برخلاف مصوبات قانونی مجلس است و باید پیگیری شود. عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این موضوع باعث شده است دغدغه خانواده ها زیاد شود گفت: مسئولان باید پاسخگوی این امر باشند و ما نیز در مجلس قاطعانه این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. مسعودی با بیان اینکه نباید برای مردم دغدغه ایجاد کرد به مهر گفت: امید است که امسال نیز مانند سالهای گذشته این آزمون برگزار شود لذا با توجه به مصوبه مجلس و قراری که از قبل برای برگزاری آزمون فنی و حرفه ای در سال 89 وجود داشته باید این آزمون برگزار شود.

 

متن نامه رئیس کمیسیون آموزش مجلس به لاریجانی درباره فنی و حرفه ای‌ها

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نامه ای به ریاست مجلس خواستار ابلاغ قانون مجلس مبنی بر پذیرش دانشجوی فنی و حرفه ای به دولت شد. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طی نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با مصوبه دولت در خصوص لغو پذیرش دانشجوی فنی و حرفه ای اعلام کرد: احتراما پیرو نامه شماره 25185/38/د مورخ 12 تیر 89 در مورد بخشنامه دولت مربوط به عدم پذیرش دانشجو برای آموزشکده های فنی و حرفه ای و مغایرت آن با قانون پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی به استحضار می رساند:

1- در اسفندماه 1388 سازمان سنجش آماده پذیرش دانشجو برای آموزشکده های فنی و حرفه ای بود که با دستور وزیر جدید آموزش وپرورش جناب آقای دکتر حاجی بابایی پذیرش دانشجو برای این آموزشکده ها متوقف شد.

2- این اقدام موجب نگرانی بیش از 600 هزار نفر جوانانی شد که اغلب آنها سه سال پیش به امید راهیابی به این آموزشکده ها رشته کار و دانش و فنی و حرفه ای را در دوره دبیرستان انتخاب کرده بودند.

3- کمیسیون آموزش و تحقیقات با حضور وزیر آموزش پرورش عدم پذیرش در آموزشکده های فنی و حرفه ای را چندین بار در دستور کار خود قرار داد و در نهایت وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد اگر مجلس آموزش و پرورش را به پذیرش دانشجو برای این آموزشکده ها موظف کند، آموزش و پرورش اقدام به پذیرش دانشجو خواهد کرد.

4- مجلس شورای اسلامی در تاریخ 19 اردیبهشت 89 قانون پذیرش برای آموزشکده های فنی و حرفه ای را مصوب کرد که علیرغم ابلاغ به دولت، رئیس جمهور در نامه ای به شورای نگهبان نسبت به تایید آن اعتراض کرد و در پاسخ، شورای نگهبان اجرای قانون توسط دولت را مورد تاکید قرار داد.

5- در تاریخ 16 خردادماه 89 وزارت آموزش و پرورش موافقت خود را با پذیرش حدود 35 هزار دانشجو برای آموزشکده های فنی و حرفه ای اعلام کرد که بر این اساس پذیرش دانشجو برای آموزشکده های فنی و حرفه ای اعلام و دفترچه ثبت نام در آزمون ورودی برای این آموزشکده ها چاپ و بین دفاتر پستی توزیع و مقرر شد که ثبت نام برای شرکت در آزمون از تاریخ 15 تیرماه 89 آغاز شود.

6 - با صدور بخشنامه 66196 مورخ 6/4/89 متاسفانه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در روز 14 تیرماه 89 علیرغم توزیع دفترچه بین دفاتر پستی و آماده شدن داوطلبان برای ثبت نام، از ثبت نام داوطلبان خودداری کرده است این عمل که مغایر با قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و سردرگمی و نگرانی بیش از 600 هزار جوان کشور را که به امید پذیرش در آموزشکده های فنی و حرفه ای دل بسته اند، جای تاسف است.

لذا خواهشمند است دستور فرمائید بر اساس اصل 138 قانون اساسی که بخشنامه ها و آئین نامه های مصوب دولت نمی تواند مغایر قوانین مصوب باشد، به دولت ابلاغ کنید که دولت و دستگاههای ذیربط هر چه سریعتر نسبت به اجرای قانون اقدام کنند تا بیش از 600 هزار نفر از جوانان کشور و خانواده آنان از نگرانی خارج شده و این حرکت های مغایر با قانون موجب لطمه به آموزش های فنی و حرفه ای نشود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم تیر 1389ساعت 14:45  توسط Mohsen Zamani  | 

ثبت نام کنکور کاردانی پیوسته سال 1389 لغو شد !

با توجه به تصمیم جدید وزارت آموزش و پرورش ، علی رغم اعلام درخواست قبلی این سازمان نسبت به پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی ،

ثبت نام کنکور کاردانی پیوسته تا اطلاع ثانوی لغو شد

اوایل سال جاری حاجی بابایی ( وزیر اموزش و پرورش ) طی مصاحبه ای اعلام کرد: ادامه تحصیل هنر آموزان فنی و حرفه ای از امسال فقط از طریق دانشگاههای وابسته به وزارت علوم امکانپذیر است و آموزش وپرورش مسئولیتی در این باره ندارد.  یک هفته پس از گفته های حاجی بابایی، رئیس دانشگاه پیامبر اعظم ازامضای تفاهم نامه میان وزارت آموزش و پرورش و علوم برای واگذاری رشته های کاردانی فنی و حرفه ای به دانشگاهها خبر داد و گفت: دانشکدهها و آموزشکده های فنی و حرفه ای از سال آینده دانشجو نمی گیرند. به گفته نبی الله احمدی، تمام آزمونهای کاردانی پیوسته که شامل 52 رشته کاردانی پیوسته و کاردانی به کارشناسی است و تاکنون وزارت آموزش و پرورش مسئولیت برگزاری آن را در آموزشکده های فنی و حرفه ای داشت به وزارت علوم واگذار شد.

مخالفت مجلس با تصمیم دولت

پس از اعلام عمومی این خبر، هنر آموزان فنی و حرفه ای در هنرستانها و دانشکده ها نسبت به این اقدام معترض شدند. آنها عنوان می کردند که ما با این امید به رشته فنی و حرفه ای آمدیم که شرایط ادامه تحصیل ما در آموزشکده ها و دانشکده های فنی و حرفه ای توسط آموزش و پرورش تسهیل شود. در پی تجمع و اعتراض هنرآموزان مقابل مجلس در اسفند ماه سال گذشته، کمیسیون آموزش و تحقیقات وارد موضوع شد. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه برگزاری دوره های کاردانی رشته های فنی و حرفه ای وظیفه آموزش و پرورش نیست، گفت: ما این بحث را مردود نمی دانیم و معتقدیم که قابل طرح و بررسی است اما اینکه از همین امسال ورودیهای آموزشکده های فنی و حرفه ای را حذف کنیم هم درست نیست چون دانش آموزانی که در سال تحصیلی جاری رشته کار و دانش یا فنی و حرفه ای را انتخاب کرده اند به این امید به هنرستان رفته اند که وارد آموزشکده های کاردانی این دو رشته شوند و اکنون نباید آنها را ناامید کنیم و بگوییم ما مسئولیتی در برابر شما نداریم و باید به مراکز آموزش عالی مراجعه کنید.

عباسپور با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید تا سه سال آینده به جذب دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای و کارو دانش بپردازد و بعد تصمیم خود را در مورد واگذاری آنها به وزارت علوم عملی کند گفت: اگر قرار است آموزشکده های فنی و حرفه ای از آموزش و پرورش جدا شوند باید از هم اکنون به اطلاع دانش آموزان اول متوسطه برسد تا بدانند در صورت حضور در این دو رشته باید در دانشگاه جامع علمی و کاربردی یا آزاد اسلامی ادامه تحصیل دهند. پس از آن کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طرح دو فوریتی را به صحن علنی آورد که به موجب آن حذف دورهای کاردانی و جدایی دانشکده ها و مراکز فنی و حرفه ای از بدنه آموزش و پرورش به تدریج دنبال می شد.

بازگشت فنی و حرفه ای ها به  آموزش و پرورش

سرانجام پس از بحثها و بررسی ها فراوان، مجلس شورای اسلامی چهاردهم اردیبهشت امسال این طرح دو فوریتی را مبنی بر طرح پذیرش دانشجو در دانشکده ها، مراکز فنی و حرفه‌ای و تربیت معلم تصویب کرد که به موجب آن این مراکز و دانشکده ها باید کار خود را تا پنج سال آینده به روال سابق ادامه دهند تا ساختار وزارت آموزش و پرورش نهایی شود. هنرآموزان فنی و حرفه ای این مصوبه مجلس را تیر خلاصی بر سر درگمیهای خود محسوب می کردند چرا که وزارت آموزش و پرورش نیز این مصوبه را پذیرفت و قرار شد که مراکز و دانشکده های فنی و حرفه ای طی پنج سال از بدنه آموزش و پرورش خارج شوند.

 چنانچه وزیر آموزش و پرورش نیز در این باره گفت: اگرچه پیش از این با وزارت علوم توافق کرده بودیم 91 هزار دانشجو از سوی آنها پذیرش شود و حتی قرار بود هفته گذشته دفترچه نحوه پذیرش دانشجو از سوی سازمان سنجش منتشر شود اما مصوبه مجلس را صرفا به خاطر رعایت قانون اجرا می کنیم و دانشگاه پیامبر اعظم امسال هم  32 هزار دانشجوی فنی حرفه ای در دوره روزانه پذیرش می کند.

درخواست تغییر دوباره در قانون مجلس

البته حاجی بابایی به این نکته نیز تاکید کرد که "پس از تصویب مصوبه مجلس مبنی بر پذیرش دانشجو طی پنجسال در دانشگاه پیامبر اعظم جلسه ای با نمایندگان مجلس برگزار کردیم که نتیجه این شد به جای پذیرش دانشجویان فنی حرفه ای طی پنج سال متوالی در این وزارتخانه لایحه ای از سوی دولت ارائه کنیم تا اجرای این قانون از پنج سال به 6 ماه تغییر یابد تا در این مدت برای ایجاد ساختار جدید رشته های فنی و حرفه ای در وزارت علوم تصمیم گیری شود."

تصمیم ناگهانی و متفاوت دولت برخلاف مصوبه مجلس

در حالیکه آرامش به هنرآموزان  فنی و حرفه ای برگشته بود به یکباره در اوایل تیرماه امسال دولت طرحی را متفاوت از طرح گذشته که البته برخلاف قانون مجلس بود به تصویب رساند. طبق مصوبه جدید دولت، پذیرش دانشجوی جدید در دوره‌های علمی‌ ـ کاربردی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای از سال 1389 متوقف خواهد شد و بر این اساس دانشگاه جامع علمی‌ ـ‌ کاربردی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با تمامی وظایف، ‌اختیارات،‌ امکانات و منابع انسانی به ترتیب از وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش جدا و در "سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور" ادغام می‌شوند و سازمان مذکور با تغییر عنوان به "سازمان ملی مهارت" به وزارت کار و امور اجتماعی وابسته می‌ ماند. در پی این اقدام برخی از نمایندگان مجلس به ویژه  اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات  نیز  واکنش نشان داده و از بررسی این موضع در مجلس خبر دادند چنانکه امیرطاهرخانی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به مهر گفت: مصوبه دولت با قانون مجلس مبنی بر ادامه پذیرش دانشجوی فنی حرفه ای در آموزش و پرورش همچون گذشته که چندی پیش به تصویب رسید، تداخل دارد و مجلس به این مصوبه واکنش نشان می دهد و بررسی این موضوع را هفته آینده در دستور کار خود قرار می دهد.

تکلیف کنکور امسال فنی و حرفه ای ها

با وجود اینکه هنوز تکلیف نحوه ادامه تحصیل دانشجویان فنی و حرفه ای مشخص نشده است که آیا باید طبق مصوبه مجلس همچون گذشته تابع وزارت آموزش و پرورش باشند  و یا طبق تصمیم دولت از وزارت علوم مدرک بگیرند و یا باید تحت پوشش سازمان جدیدی به اسم سازمان ملی مهارت ادامه تحصیل دهند، رئیس مرکز آمار، فناوری و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد که وزارت علوم مسئول برگزاری آزمون فنی و حرفه‌ای برای 34 هزار هنر آموز در شهریور ماه سال جاری است. این در حالی است که رئیس سازمان سنجش آموزش کشور عنوان کرده که هنوز مصوبه دولت رسما از سوی وزارت علوم به ما ابلاغ نشده و فعلا اعلام نشده که در آزمونی که پیش رو داریم پذیرش باید به چه نحوی باشد.

محمد حسین سرورالدین افزود: البته پیش از این موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد نسبت به پذیرش دانشجو کاردانی پیوسته اعلام آمادگی کرده بودند و با ابلاغ این مصوبه احتمال دارد داوطلبان این آزمون در دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی پذیرفته شوند.

کاهش دانش آموزان رشته های فنی در صورت بی برنامگی

به هر حال عده زیادی از دانش آموزان دوره متوسطه  با اصرار مشاوران تحصیلی و به این امید که آینده تحصیلی و شغلی مناسبی داشته باشند وارد هنرستانهای فنی و حرفه ای می شوند تا با تحصیل در آموزشکده ها و دانشکده های فنی مدرک مورد نظر را برای ایجاد اشتغال مناسب کسب کنند. همچنین طبق برنامه چهارم و پنجم توسعه، باید آموزش و پرورش 50 درصد از دانش آموزان دوم متوسطه را راهی هنرستانهای فنی و حرفه ای کند که قطعا تصمیم های غیرکارشناسی شده و ناگهانی می تواند موجب کاهش ورودی دانش آموزان طی سال آینده در هنرستانها و عقب افتادگی از برنامه توسعه شود چرا که قطعا دانش آموزان از بیم آینده تحصیلی و شغلی خود وارد این رشته نخواهند شد.

تیر خلاص وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم به دانش آموزان و دانشجویان فنی

سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای آورده است: بر اساس تبصره 3 از ماده 5 مصوبه یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای عالی اداری مورخ 8 بهمن ماه 1388 ابلاغی به شماره 66196 مورخ 6 تیر ماه 1389 مبنی بر عدم پذیرش دانشجوی جدید در آموزشکده های فنی و حرفه ای از سال 1389، ثبت نام از داوطلبان آزمون کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای سال 1389 بعمل نخواهد آمد

این یعنی پرونده پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی ( چه کاردانی و چه کارشناسی ) بسته شد و دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز دیگر هیچ پذیرشی نخواهد داشت ....

به عنوان دانش آموزان و دانشجویان فنی ، چند سوال ساده از مسئولینی که خود را خدمتگذار و دلسوز جوانان و آینده سازان این مملکت مینامند داریم :

1 - تکلیف کسانی که یک سال از عمر، وقت، هزینه و احساسات خود را برای این کنکور گزاشتند و شما فقط چند ساعت قبل از شروع ثبت نام از پذیرش آنها خودداری کردید چیست ؟ 600 هزار داوطلب این کنکور باید به کجا شکایت کنند ؟

2 - آیا اگر این فاجعه بزرگ برای کنکور سراسری ( ریاضی - تجربی - انسانی ) اتفاق می افتاد واکنش شما چگونه بود ؟

3 - آیا ارزش اطلاع رسانی این خبر تاسف بار در صدا و سیما فقط در حد 10 ثانیه است ؟

4 - برای این اموال و منابع انسانی ( آموزشکده ها ) در این مدت چه اتفاقی قرار است بیفتد که آموزش و پرورش اینقدر اصرار به عدم پذیرش دانشجو دارد ؟ آیا 30 سال که این روال در کشور اجرا شد تا به امروز غیر قانونی بود و حالا شما مدعی قانون شدید؟

5 - آنهایی که به دنبال حذف کنکور و شرط معدلی شدن آن برای کاهش استرس دانش آموزان نظر هستند ، موضعشان در قبال این همه بی عدالتی ، استرس و ظلم به دانش آموزان و دانشجویان فنی چیست ؟

6 - جناب آقای حاجی بابایی ، امیدوارم شما در آخرت جوابی برای استفاده نادرست از اموال وزارت آموزش و پرورش یا بهتر است بگویم بیت المال داشته باشید

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم تیر 1389ساعت 7:44  توسط Mohsen Zamani  | 

شروع ثبت نام کنکور کاردانی پیوسته سال 1389

ثبت نام آزمون کاردانی پیوسته سال 1389 از تاریخ 89/04/15 آغاز و تا تاریخ 89/04/22 ادامه دارد. داوطلبان میتوانند با مطالعه کامل شرایط مندرج در دفترچه راهنمای این کنکور ، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. جهت دانلود دفترچه راهنمای این آزمون بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی پیوسته سال 1389

 

برای مشاهده ظرفیت های پذیرش و مراکز و موسسات غیر انتفاعی و غیر دولتی که برای رشته کاردانی نرم افزار پذیرش میکنند به ادامه مطالب بروید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم تیر 1389ساعت 11:8  توسط Mohsen Zamani  | 

آغاز ثبت نام کنکور کاردانی پیوسته ( فنی و حرفه ای ) دانشگاه آزاد و سراسری

معاون سازمان سنجش آموزش كشور از آغاز زمان ثبت ‌نام داوطلبان آموزشكده‌هاي فني‌ و حرفه‌اي سال 1389 از اوايل تير ماه خبر داد.

دكتر ابراهيم خدايي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه وزارت آموزش و پرورش ظرفيت‌هاي پذيرش رشته‌هاي فني حرفه‌اي را به سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرده است، اظهار كرد: بر اين اساس حدود 35 هزار نفر امسال در دوره‌هاي روزانه آموزشكده هاي فني و حرفه‌اي پذيرفته خواهند شد، البته سعي بر اين است كه با ظرفيت سازي در موسسات غيرانتفاعي ميزان ظرفيت اين رشته‌ها را افزايش دهيم.  خدايي در خاتمه با اشاره به چگونگي ثبت‌نام و زمان برگزاري آزمون، گفت: اطلاعيه شرايط ، زمان ثبت‌نام، نحوه پذيرش و زمان برگزاري آزمون طي اطلاعيه‌اي در اواخر خرداد ماه منتشر خواهد شد

همچنین مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی آغاز ثبت نام داوطلبان آزمون کاردانی پیوسته این دانشگاه را از ساعت 8 صبح روز دوشنبه 24 خردادماه اعلام کرد.  به گزارش خبرگزاری مهر، داوطلبان می توانند از طریق نشانی azmoon.net نسبت به ثبت نام اقدام کنند.  

بر اساس اعلام مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تنها دارندگان مدرک دیپلم در یکی از شاخه های فنی و حرفه ای یا کار و دانش نظام جدید متوسطه یا دارندگان دیپلم کامل هنرستان نظام قدیم متوسطه می توانند در رشته ای متجانس با رشته فارغ التحصیلی خود در این آزمون ثبت نام کنند.  مهلت ثبت نام آزمون تا ساعت 24 روز پنجشنبه 3 تیرماه ادامه دارد و داوطلبان در این مدت می توانند با مراجعه به دفاتر پستی در سراسر کشور و تهیه دفترچه راهنما و کارت اعتباری از طریق پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام اقدام کنند. آزمون دوره کاردانی پیوسته سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی در یک نوبت (صبح) برای تمام رشته ها، روز جمعه 8 مردادماه جاری برگزار می شود.

پی نوشت : ثبت نام کنکور کاردانی پیوسته سال 1389 از تاریخ 15 تیر ماه آغاز میشود. کنکور نیز روز جمعه 26 شهریور ماه برگذار خواهد شد. با توجه به تاخیر یک ماه و نیمه در برگذاری کنکور احتمالا نتایج نیز اوایل آبان ماه اعلام میشود

+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم خرداد 1389ساعت 12:58  توسط Mohsen Zamani  | 

رتبه و محل قبولی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات IT

 

دانشگاه قبولی

کد قبولی

گرایش

نمره کل

رتبه بدون سهمیه

صنعتی امیر کبیر

روزانه

تجارت الکترونیکی

7967

9

صنعتی شریف

روزانه

شبکه های کامپیوتری

7782

9

تهران

روزانه

آی تی

7518

17

صنعتی شریف

شبانه

شبکه های کامپیوتری

6979

26

شهید بهشتی

روزانه

آی تی

7226

27

صنعتی امیر کبیر

روزانه

امنیت اطلاعات

6819

32

تهران

شبانه

آی تی

6979

38

علم و صنعت ایران

روزانه

تجارت الکترونیکی

6886

42

صنعتی امیر کبیر

شبانه

تجارت الکترونیکی

6555

69

صنعتی امیر کبیر

شبانه

امنیت اطلاعات

6368

77

یزد

روزانه

شبکه های کامپیوتری

6339

81

صنعتی خواجه نصیرالدین

روزانه

تجارت الکترونیکی

6422

90

سهند تبریز

روزانه

شبکه های کامپیوتری

6215

98

صنعتی خواجه نصیرالدین

شبانه

تجارت الکترونیکی

6253

100

قم

روزانه

تجارت الکترونیکی

6396

110

صنعتی خواجه نصیرالدین

روزانه

مدیریت سیستمهای اطلاعات

6398

119

قم

شبانه

تجارت الکترونیکی

6022

143

صنعتی مالک اشتر

روزانه

آی تی

5983

148

شاهد

روزانه

آی تی

5922

158

صنعتی مالک اشتر

شبانه

آی تی

5831

172

شاهد

شبانه

آی تی

5822

176

قم

شبانه

تجارت الکترونیکی

5819

180

شیراز

مجازی

تجارت الکترونیکی

5368

290

صنعتی خواجه نصیرالدین

روزانه

مدیریت سیستمهای اطلاعات

6527

317

شیراز

مجازی

تجارت الکترونیکی

5257

326

شیراز

مجازی

تجارت الکترونیکی

5067

398

صنعتی خواجه نصیرالدین

شبانه

مدیریت سیستمهای اطلاعات

6226

414

تحصیلات تکمیلی کرمان

روزانه

آی تی

4962

446 *

صنعتی امیر کبیر

شبانه

شبکه های کامپیوتری

4886

469 *

صنعتی شریف

بین الملل

شبکه های کامپیوتری

4847

491

صنعتی شریف

بین الملل

شبکه های کامپیوتری

4639

614

غیرانتفاعی نور طوبی

مجازی

تجارت الکترونیکی

4612

644

غیرانتفاعی نور طوبی

مجازی

تجارت الکترونیکی

4351

743

غیرانتفاعی نور طوبی

مجازی

تجارت الکترونیکی

4356

802

غیرانتفاعی نور طوبی

مجازی

تجارت الکترونیکی

4278

872

صنعتی امیر کبیر

شبانه

تجارت الکترونیکی

4244

8 ** 

 توضیحات :

* با استفاده از امتیاز دانشجوی ممتازی

** با استفاده از سهمیه ایثارگران

+ نوشته شده در  یکشنبه نهم خرداد 1389ساعت 18:19  توسط Mohsen Zamani  | 

انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد ازفردا

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد فردا منتشر می شود معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 از فردا 4 خرداد از طریق سایت سازمان سنجش برای داوطلبان قابل دسترسی خواهد بود. حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: این دفترچه شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است و از فردا در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org  منتشر می شود....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سوم خرداد 1389ساعت 12:0  توسط Mohsen Zamani  | 

ظرفيت پذيرش كارشناسي ارشد سال 89 اعلام شد

images/stories/sienceim.jpgرييس سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به ظرفيت پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد سال 1389 از پذيرش بيش از 60 هزار نفر در اين آزمون خبر داد. دكتر سرورالدين، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران،بااشاره به ظرفيت پذيرش آزمون كارشناسي ارشد89 نيزگفت: امسال نيز همانند سال‌هاي گذشته افزايش ظرفيت خواهيم داشت....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم بهمن 1388ساعت 17:53  توسط Mohsen Zamani  | 

زمان ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي

images/stories/programing.jpgبه گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا، کليه متقاضيان شرکت در آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي گروه پزشکي سال 89 وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي مي‌توانند براي ثبت نام در آزمون طي روزهاي 5 تا 25 اسفند ماه فقط به صورت اينترنتي و از طريق پايگـاه اطلاع‌رساني http://sanjeshp.ir  اقدام كنند. ..


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم بهمن 1388ساعت 16:58  توسط Mohsen Zamani  | 

اسامي‌ پذيرفته‌شدگان‌ نهايي‌ رشته‌هاي نيمه متمركز هنرهاي تجسمی،گرافيك و تربيت بدنی 88

اسامي‌ پذيرفته‌شدگان‌ نهايي‌ رشته‌هاي نيمه متمركزهنرهاي تجسمي(نقاشي) ، گرافيك و تربيت بدني آزمون ‌ورودي‌ دوره‌هاي‌ كارداني‌ ‌ نظام‌ جديد آموزشكده‌هاي‌ فني‌ و حرفه‌اي‌ سال‌ 1388 اعلام شد.

مشاهده اسامی

توضیحات بیشتر را در ادامه مطالب بخوانید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم بهمن 1388ساعت 16:1  توسط Mohsen Zamani  | 

ضوابط پذيرش بدون آزمون در دوره كارشناسي ارشد آزاد

مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي ضوابط و نحوه ثبت نام و پذيرش بدون آزمون فارغ التحصيلان ممتاز كارشناسي را براي شركت در آزمون كارشناسي ارشد اعلام كرد.به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس ابلاغ شوراي هدايت استعدادهاي درخشان دانشگاه آزاد اسلامي، فارغ التحصيلان ممتاز مقطع كارشناسي پيوسته و ناپيوسته محل هاي دانشگاهي خود را بر اساس ضوابط، بدون آزمون در مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته رشته همنام و متجانس پذيرش مي كند...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم بهمن 1388ساعت 5:24  توسط Mohsen Zamani  | 

جزئیات میزان تأثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکورهای سراسری و ارشد 89

 رئیس و معاونان سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات تأثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکورهای سراسری و کارشناسی ارشد 89 و جزئیات تأثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور 89 برای دیپلمه های مرتبط و غیرمرتبط با گروههای آزمایشی را اعلام کردند.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر در زمینه تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد گفت: معدل کارشناسی در کنکور کارشناسی ارشد به میزان 20 درصد تأثیرگذار خواهد بود.

وی گفت: این 20 درصد در کنکور امسال نیز مانند سال گذشته به صورت تراز شده اعمال می شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم بهمن 1388ساعت 17:7  توسط Mohsen Zamani  | 

فهرست اسامي پذيرفتگان نهايي رشته‌هاي تحصيلي نيمه متمركز آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته 1388

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلباني كه اسامي آنها در رديف معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي تحصيلي نيمه‌متمركز(معرفي شدگان چندبرابر ظرفيت شهريورماه) آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1388 اعلام گرديده است و اسامي آنان ذيلاً به عنوان قبول نهايي درج گرديده مي‌رساند كه لازم‌ است به منظور ثبت‌نام ، با توجه به موارد زير وبا همراه داشتن مدارك لازم (مدارك اعلام شده طي اطلاعيه اعلام اسامي شهريورماه- سه‌شنبه 31/6/88 ) به دانشگاه و يا مؤسسه آموزش عالي ذيربط مراجعه نمايند.

 

برای مشاهده نتايج پذيرفته شدگان نهايي نيِمه متمرکز آزمون کارداني به کارشناسي (کارشناسي نا پيوسته) سال 1388 اینجا را کلیک نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم بهمن 1388ساعت 8:45  توسط Mohsen Zamani  | 

اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي نيمه متمركز

 

images/stories/sienceim.jpgدكتر حسين توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اعلام فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي نيمه متمركز كارداني به كارشناسي از ساعت 13 امروز 12 بهمن ماه، گفت: اسامي پذيرفته‌شدگان به همراه اطلاعيه‌اي مربوطه بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم بهمن 1388ساعت 5:54  توسط Mohsen Zamani  | 

کارنامه نتایج علمی داوطلبان آزمون جامع دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد 1388

+ نوشته شده در  شنبه دهم بهمن 1388ساعت 12:55  توسط Mohsen Zamani  | 

تشریح جزئیات کنکور کارشناسی ارشد 89

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح جزئیات کنکور کارشناسی ارشد 89 از صدور 830 هزار و 132 کارت ورود به جلسه این آزمون خبر داد و گفت: کارتهای ورود به جلسه آزمون از 26 بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم دی 1388ساعت 22:58  توسط Mohsen Zamani  | 

پذيرش يك نفر از هر ۱۰ داوطلب در كارشناسي ارشد

معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به پذيرش يك نفر از هر ۱۰ نفر داوطلب آزمون كارشناسي ارشد گفت: امسال به دنبال افزايش ظرفيت مقطع ارشد نيستيم.
حسين نادري منش با اشاره به طرح موضوع افزايش ۲۰ درصدي خروجي هاي مقطع كارشناسي ارشد، به ايسنا گفت: براساس اين طرح، از هر ۵ نفر يك نفر بايد در مقطع ارشد پذيرفته شود كه اين رقم زيادي است، ولي اگر ما بتوانيم در اين زمينه به رقم ۱۳ درصدي نيز دست يابيم مطلوب خواهد بود.وي خاطرنشان كرد: در حال حاضر ۸۰۰ هزار داوطلب متقاضي ورود به مقطع كارشناسي ارشد هستند كه تنها ۷۵ هزار نفر جهت تحصيل در اين دوره پذيرفته مي شوند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم دی 1388ساعت 20:45  توسط Mohsen Zamani  | 

آخرين مهلت ثبت‌نام در آزمون مهندسي حرفه‌اي (PE) و تاريخ برگزاري آزمون مذكور اعلام شد

نظر به استقبال برخي از داوطلبان شاغل در صنعت كه تا كنون موفق به ثبت‌نام در آزمون مهندسي حرفه‌اي (PE.Exam) نشده‌اند و همچنين فراهم نمودن تسهيلات لازم براي كليه داوطلبان دومين آزمون مهندسي حرفه‌اي، و براساس تصميمات متخذه در شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي آزمون مهندسي حرفه‌اي، داوطلبان علاقه‌مند مي‌توانند حداكثر تا روز سه‌شنبه 20/11/88 نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذكور اقدام نمايند.
     ضمناً به اطلاع مي‌رساند كه آزمون مذكور در صبح و عصر روزهاي پنج‌شنبه 6/12/88 و جمعه 7/12/88 ، منحصراً در شهرستان تهران برگزار خواهد شد كه آدرس محل برگزاري آزمون و نيز زمان و نحوه دريافت كارت ورود به جلسه در اطلاعيه‌هاي بعدي متعاقباً اعلام خواهد شد.
در خاتمه اضافه مي‌نمايد، كتاب اخلاق مهندسي (ترجمه كتاب Ethics ) اخيراً توسط انتشارات سازمان سنجش آموزش كشور به چاپ رسيده است، علاقه‌مندان مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت سازمان به آدرس: www.sanjesh.org مراجعه نمايند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آبان 1388ساعت 16:6  توسط Mohsen Zamani  | 

تاريخ و چگونگي مشاهده و اصلاح اطلاعات تقاضانامه ثبت‌نامي آزمون سراسري سال 1389

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلباني كه در موعد مقرر، نسبت به ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 1389 اقدام نموده و اطلاعات خواسته شده را از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور وارد نموده‌اند، مي‌رساند كه اطلاعات تقاضانامه ثبت‌نامي كليه داوطلبان ثبت‌نام كننده در آزمون سراسري سال 1389 از روز سه‌شنبه 8/10/88 لغايت روز شنبه 12/10/88 به مدت 5 روز بر روي پايگاه اينترنتي سازمان به نشاني www.sanjesh.org براي مشاهده داوطلبان و به منظور اطمينان از صحت اطلاعات وارد شده قرار داده مي‌شود:
كليه داوطلبان آزمون سراسري سال 1389 لازم است در روزهاي فوق‌الذكر به سايت سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه و اطلاعات تقاضانامه ثبت‌نامي خود را بر اساس دستورالعمل‌هاي مربوط بر روي سايت مشاهده نمايند. براي اطلاع بيشتر داوطلبان موارد ذيل به اطلاع مي‌رسد.
1ـ پس از ورود به سايت سازمان و انتخاب لينك مربوط به مشاهده اطلاعات ثبت‌نامي امكان ورود به اين لينك با در اختيار داشتن اطلاعات كارت اعتباري ثبت‌نام (شامل شماره پرونده، شماره كاربر، رمز ورود و شماره شناسنامه) يا شماره پرونده و كد رهگيري وجود دارد.
2ـ پس از ورود با هر يك از دو روش فوق، اطلاعات ثبت‌نامي داوطلب، نمايش داده مي‌شود. امكان مشاهده و در صورت لزوم ويرايش اطلاعات وجود دارد اين امكان در انتهاي صفحه نمايش با انتخاب گزينه ويرايش اطلاعات فراهم مي‌شود.
3ـ چنانچه اطلاعات داوطلب نياز به ويرايش داشته باشد با كليك بر روي گزينه ويرايش اطلاعات، وارد مرحله ويرايش اطلاعات شده و نسبت به اصلاح مورد يا موارد اقدام و سپس با كليك بر روي گزينه تأييد نسبت به صحت اطلاعات اقدام مي‌ناميد.
4ـ داوطلبان لازم است كليه اطلاعات ثبت‌نامي به ويژه گروه آزمايشي، دين، زبان امتحاني، شهرستان محل اقامت براي تعيين حوزه امتحاني، معدل را دقيقاً كنترل نمايند.
5ـ چنانچه اطلاعات داوطلبان كامل بوده و نياز به ويرايش اطلاعات نمي‌باشد بايد بر روي گزينه تأييد نهايي كليك نمايد.
6ـ اصلاح اطلاعات تنها از اين روش امكان‌پذير مي‌باشد و لذا از داوطلبان گرامي تقاضا مي‌شود از ارسال درخواست كتبي و يا مراجعه حضوري به سازمان سنجش، جداً خودداري نمايند چون به هيچ عنوان ترتيب اثر داده نخواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم مهر 1388ساعت 2:4  توسط Mohsen Zamani  | 

آزمون سراسری 1389

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم مهر 1388ساعت 1:2  توسط Mohsen Zamani  | 

آزمون عملی رشته های نیمه متمرکز آزمون سراسری 1388

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم مهر 1388ساعت 19:9  توسط Mohsen Zamani  | 

نتایج

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم مهر 1388ساعت 19:8  توسط Mohsen Zamani  | 

سري دوم اسامي پذيرفته شدگان رشته هاي تحصيلي مراكز تربيت ‌‌معلم

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم مهر 1388ساعت 19:8  توسط Mohsen Zamani  | 

سه شنبه اسامي پذيرفته شدگان نهايي تكميل ظرفيت كارشناسي ارشد اعلام مي شود

اطلاعيه سازمان سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره اعلام  فهرست اسامي پذيرفته شدگان نهايي و هم چنين معرفي شدگان چند برابر ظرفيت كد رشته محلهاي بورسيه،  داراي شرايط خاص و دوره‌هاي مجازي از كد رشته‌هاي امتحاني تكميل ظرفيت و ظرفيتهاي جديد مندرج در هفته‌نامه خبري و اطلاع‌رساني پيك سنجش زوزهاي دوشنبه 6/7/88 و 13/7/88 و هم‌چنين پايگاه اينترنتي  اين سازمان در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1388

پيرو انتشار اطلاعيه اين سازمان در هفته‌نامه خبري و اطلاع‌رساني پيك سنجش مورخ 6/7/88 و 13/7/88 و هم‌چنين پايگاه اينترنتي اين سازمان درخصوص اعلام ظرفيت پذيرش رشته هاي تكميل ظرفيت و جديد در برخي از كد رشته هاي امتحاني آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1388 بدين وسيله به اطلاع مي‌رساند فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي براي ثبت‌نام در مؤسسه آموزش عالي ذيربط و همچنين معرفي شدگان چند برابر ظرفيت كد رشته محلهاي بورسيه، داراي شرايط خاص و دوره‌هاي مجازي طي اطلاعيه‌اي كه در روز سه شنبه مورخ 21/7/88 در سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت، قابل رويت مي‌باشد.

و تذکرات مهم... {در ادامه مطالب بخوانید}


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم مهر 1388ساعت 19:9  توسط Mohsen Zamani  | 

سه شنبه سري دوم اسامي پذيرفته شدگان مراكز تربيت معلم اعلام مي شود

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره سري دوم اسامي پذيرفته شدگان رشته هاي تحصيلي مراكز تربيت ‌‌معلم‌ وابسته ‌‌به ‌وزارت‌ آموزش ‌و ‌پرورش درآزمون سراسري سال 1388 كه نتيجه صلاحيت عمومي آنان بعد از اعلام نتايج آزمون سراسري از سوي هيأت مركزي گزينش ذيربط مشخص شده است

بدين‌وسيله اسامي تعداد ديگري از پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي مراكز تربيت معلم وابست به وزارت آموزش و پرورش كه نتيجه صلاحيت‌هاي عمومي آنان از سوي هيأت مركزي گزينش وزارت آموزش و پرورش به اين سازمان ارسال شده، در سايت سازمان به نشاني www.sanjesh.org در روز سه‌شنبه مورخ 21/7/88 اعلام خواهد شد. پذيرفته‌شدگان مذكور لازم است با در دست داشتن مدارك موردنياز مندرج در اطلاعيه اعلام نتايج آزمون سراسري و با توجه به موارد ذيل از روز شنبه 2/8/88 لغايت روز سه شنبه 5/8/88 به مركز محل قبولي براي ثبت‌نام مراجعه نمايند.

عدم مراجعه تا موعد مقرر اعلام شده براي ثبت‌نام به منزلة انصراف از تحصيل تلقي مي‌گردد. شروع به تحصيل پذيرفته‌شدگان با توجه به امكانات آموزشي مركز محل قبولي مي‌باشد.

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم مهر 1388ساعت 19:6  توسط Mohsen Zamani  | 

نتایج معرفی شدگان چند برابر رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری 88

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم مهر 1388ساعت 19:0  توسط Mohsen Zamani  | 

نتایج جدیدترین رتبه بندی دانشگاههای دنیا - دانشگاه تهران در رده 368 دنیا

سایت Times Higher Education مشابه سالهای گذشته لیستی از برترین دانشگاههای جهان را ارائه کرده است که همچنان دانشگاه هاروارد در صدر قرار دارد اما نکته قابل توجه صعود چشمگیر و 117 پله ای دانشگاه تهران و قرار گرفتن در رده 368 دنیا است.

جالب تر آنکه دانشگاه تهران در رشته مهندسی IT در رتبه 112 دنیا قرار گرفت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هجدهم مهر 1388ساعت 21:23  توسط Mohsen Zamani  | 

تاریخ شروع ثبت نام کنکور 89 - آخرین تغییرات کنکور تا پایان مهر ماه اعلام می شود

وي با بيان اينكه كميته ماده 4 مرتبط با كنكور بزودي تشكيل جلسه خواهد داد، اظهار كرد:‌ پس از جمع بندي و ارائه گزارشات، سازمان سنجش تا پايان مهر ماه اطلاعيه‌اي را در رابطه با تغييرات كنكور 89 منتشر خواهد كرد.

 معاون سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد: آخرين تغييرات كنكور89 تا پايان مهر ماه اعلام مي‌شود.

دكتر ابراهيم خدايي، در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با اشاره به مطالب مطرح شده در رابطه با اعمال تغييراتي در كنكور89، اظهار كرد: تا كنون تصميمي در رابطه با افزايش ميزان تاثير سوابق تحصيلي داوطلبان در نمره كل كنكور سال 89 اتخاذ نشده است.

وي با بيان اينكه كميته ماده 4 مرتبط با كنكور بزودي تشكيل جلسه خواهد داد، اظهار كرد:‌ پس از جمع بندي و ارائه گزارشات، سازمان سنجش تا پايان مهر ماه اطلاعيه‌اي را در رابطه با تغييرات كنكور 89 منتشر خواهد كرد.

معاون سازمان سنجش با بيان اينكه سازمان سنجش تنها مرجع اعلام تغييرات در رابطه با آزمون‌هاي سراسري است، اظهار كرد: اعلام تغييرات كنكور از سوي ساير مراجع غير از سازمان سنجش رسميت ندارد.

وي همچنين با بيان اينكه تا كنون تنها تغيير كنكور 89 در زمينه اجراي آن است، گفت: بر اين اساس دفترچه‌هاي سوال كنكور 89 براي كليه گروه‌هاي آزمايشي به صورت شخصي سازي تهيه و توزيع مي‌شود.

دكتر خدايي در خاتمه با بيان اينكه ثبت‌نام كنكور 89 همزمان با روز دانشجو از 16 آغاز مي‌شود و تا 24 آذر ماه ادامه دارد، گفت: آزمون سراسري سال 89 طي روزهاي 10 الي 12 تيرماه برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم مهر 1388ساعت 21:19  توسط Mohsen Zamani  | 

کنکور کاردانی از سال آینده حذف می شود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد آخرین تصمیمات برای کنکور 89 و تغییرات احتمالی برای داوطلبان گفت: نتیجه قطعی در خصوص تغییرات کنکورهای سال 90 به بعد پس از بررسی در کمیته کنکور و کمیسیون آموزش مجلس تا دو ماه آینده مشخص می شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هجدهم مهر 1388ساعت 18:53  توسط Mohsen Zamani  | 

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 1388

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم مهر 1388ساعت 17:53  توسط Mohsen Zamani  | 

تاريخ اعلام اسامي معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌هاي مختلف تحصيلي نيمه‌ متمركز آزمون سراسري 88

سازمان سنجش آموزش كشور بدين‌وسيله به اطلاع مي‌رساند كه اسامي معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌هاي مختلف تحصيلي نيمه‌متمركز دوره‌هاي روزانه و شبانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، مراكز آموزش دانشگاه پيام‌نور، مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي و واحدهاي بين‌المللي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و همچنين واحدهاي بين‌المللي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور در گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني و هنر در آزمون‌ سراسري سال 1388 طي اطلاعيه‌اي در روز يكشنبه مورخ 19/7/88 در سايت اينترنتي سازمان به نشاني: www.sanjesh.org   درج مي‌گردد؛ لذا معرفي‌شدگان فوق‌الذكر، لازم است به منظور شركت در مراحل مصاحبه، معاينه و آزمون علمي يا عملي و ساير مراحل مختلف گزينش براساس برنامه زمان‌بندي اعلام شده در اطلاعيه مذكور مراجعه نمايند. لازم به توضيح است كه زمان آزمون‌هاي عملي به هيچ عنوان قابل تمديد نمي‌باشد و معرفي‌شدگان در زمان اعلام چند برابر ظرفيت با توجه به توضيحات مندرج در اطلاعيه فوق بايد نسبت به واريز مبلغ 500/33 ريال (سي و سه هزار و پانصد ريال) بابت هزينه عملي به حساب شماره 748 خزانه‌داري كل نزديك بانك مركزي (قابل پرداخت در كليه شعب بانك ملي) اقدام و سپس شماره و تاريخ فيش واريزي را با قيد نام آزمون عملي (از تاريخ 19/7/1388 لغايت 28/7/1388) با درج اطلاعات فيش واريزي در سايت اين سازمان اعلام كنند تا نسبت به برنامه‌ريزي حوزه‌هاي آزمون عملي آنان اقدام مقتضي آنان به عمل آيد. بديهي است عدم اقدام بموقع داوطلبان در موعد مقرر به منزله انصراف تلقي مي‌گردد.

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم مهر 1388ساعت 0:5  توسط Mohsen Zamani  | 

جزئیات تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 88

معاون سازمان سنجش با تشریح جزئیات انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد گفت: انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سال 88 از فردا دوشنبه آغاز می شود و تا 15 مهر ماه ادامه دارد و در نهایت دو هزار و 640 نفر پذیرفته می شوند...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم مهر 1388ساعت 0:3  توسط Mohsen Zamani  | 

نتایج و کارنامه ها

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم مهر 1388ساعت 0:1  توسط Mohsen Zamani  | 

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره كارنامه نتايج نهايي آزمون سراسري سال 1388

بدينوسيله به اطلاع آن دسته از داوطلبان هر يك از گروه‌هاي آزمايشي آزمون سراسري سال 1388 كه با توجه به نتيجه اوليه آزمون مذكور مجاز به انتخاب رشته گرديده و در زمان‌هاي مقرر نسبت به انتخاب رشته اينترنتي خود اقدام نموده‌اند، مي‌رساند كه نتيجه نهايي آزمون مذكور در قالب كارنامه از روز يكشنبه مورخ   12/7/1388 بر روي سايت اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org قابل رؤيت مي‌باشد. لذا داوطلبان گرامي در صورت تمايل مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي اين سازمان، به نشاني فوق از وضعيت علمي خود در رشته‌هاي انتخابي مطلع شوند و در صورت داشتن هرگونه سؤال نسبت به مندرجات آن مي‌توانند درخواست خود را به همراه يك نسخه از پرينت كارنامه به صورت مكتوب حداكثر تا تاريخ 30/7/1388 به نشاني: تهران ـ صندوق پستي: 1314-15875 به اين سازمان ارسال نمايند. بديهي است به تقاضاهايي كه بعد از تاريخ 30/7/88 به اين سازمان واصل شود، به هيچ وجه پاسخ داده نخواهد شد.
با توجه به اينكه امور مربوط به تغيير رشته و انتقال دانشجويان در حيطۀ وظايف اين سازمان نمي‌باشد، لذا از داوطلبان گرامي تقاضا مي‌شود در اين خصوص فقط بر اساس ضوابط و آيين‌نامه‌هاي مربوط و از طريق مؤسسات ذيربط اقدام نمايند و از مكاتبه در اين زمينه با اين سازمان جداً خودداري نمايند، زيرا به اين قبيل مكاتبات پاسخ داده نخواهد شد.

ضمناً نكاتي در خصوص مندرجات كارنامه به شرح زير براي اطلاع داوطلبان اعلام مي‌گردد: 

  1. با توجه به اينكه فهرست معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌هاي تحصيلي نيمه‌متمركز در روز يكشنبه 19/7/88 از طريق سايت اينترنتي اين سازمان منشتر خواهد شد، لذا كليه متقاضيان رشته‌هاي تحصيلي ذيربط لازم است بر اساس اطلاعيه‌ مربوط كه به همراه فهرست اسامي معرفي‌شدگان، بر روي سايت اينترنتي سازمان قرار داده خواهد شد، براي انجام مراحل مصاحبه و ساير مراحل گزينش اقدام نمايند.
  2. مفهوم عدد 5 در مقابل نتيجه رشته‌هاي مربوط به مراكز تربيت‌معلم به منزله آن است كه نتيجه صلاحيت‌هاي عمومي داوطلب در كدرشته انتخابي، از سوي هيأت مركزي گزينش وزارت آموزش و پرورش (به علت نقص پرونده) به اين سازمان اعلام نشده است. اين دسته از داوطلبان در صورت تمايل مي‌توانند فرم درخواست بررسي پرونده‌هاي داوطلبان مراكز تربيت معلم (اين فرم در ذيل اين اطلاعيه درج گرديده است) را تكميل و به همراه تصوير اين كارنامه، حداكثر تا تاريخ 30/8/88 از طريق پست سفارشي به نشاني: تهران ـ صندوق پستي 1196/15815 دبيرخانه هيأت مركزي گزينش وزارت آموزش و پرورش ارسال دارند. 
  3. مفهوم عدد 7 در مقابل نتيجه رشته‌هاي مربوط به مراكز تربيت‌معلم به منزله عدم اولويت با توجه به سن، مردود پزشكي و يا مردود مصاحبه مي‌باشد، كه ضرورت دارد در اين خصوص با دفتر ارتقاء حرفه‌اي فرهنگيان وزارت آموزش و پرورش مكاتبه شود.

برای مشاهده و دریافت فرم اینجا را کلیک نمایید

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم مهر 1388ساعت 23:56  توسط Mohsen Zamani  | 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته 88 در دانشگاه خاوران

دانشجویان گرامی مدارک ذیل برای ثبت نام از شما در بازه زمانی ۴ الی ۶ مهرماه ۱۳۸۸ الزامی است.

(در غیر اینصورت ثبت نام انجام نخواهد گرفت)

      
1) اصل فيش بانكي جهت شهريه نيمسال اول سال تحصيلي 89-88 به حساب جام بانك ملت به شماره 1233919871 به نام موسسه آموزش عالي خاوران
  
- دانشجويان رشته معماري مقطع كارشناسي ناپيوسته: مبلغ 5،600،000 ريال به صورت علي‌الحساب.
- ديگر دانشجويان : مبلغ 4،100،000 ریال به صورت علي‌الحساب.

2) اصل فيش بانكي جهت خدمات دوره به مبلغ 400،000 ريال به حساب جام بانك ملت به شماره 1339298855 به نام موسسه آموزش عالي خاوران
     
3) اصل شناسنامه و دو دوره تصوير از تمام صفحات آن.

4) اصل كارت ملي و دو برگ تصوير پشت‌ و رو از آن.

5) شش قطعه عكس 4×3 با زمينه سفيد. (عكس فوري قابل قبول نمي‌باشد.)

6) اصل گواهي موقت پايان تحصيلات در مقطع كارداني و تصوير آن.

7) دانشجويان پسر ملزم به ارائه يكي از مدارك زير مي‌باشند:

- برگ اعلام پايان معافيت تحصيلي به معاونت وظيفه عمومي از مقطع كارداني.

- برگ سبز اعزام به خدمت وظيفه عمومي. (در صورتي كه دفترچه آماده به خدمت پست نموده‌ايد.)   

- كارت پايان خدمت وظيفه عمومي و تصوير پشت و رو از آن.

- كارت معافيت دائم وظيفه عمومي و تصوير پشت و رو از آن

 

ضمنا لازم به ذکر است که جهت تسهیل سازی روند ثبت نام، باجه پستی در محل موسسه استقرار یافته است.

+ نوشته شده در  جمعه سوم مهر 1388ساعت 1:20  توسط Mohsen Zamani  | 

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور کاردانی به کارشناسی 88

سازمان سنجش آموزش کشور به کلیه پذیرفته ‌شدگانی که اسامی آنها در سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org در روز سه شنبه 31 شهریور ماه جاری منتشر شده اعلام کرد :

منحصراً در روزهای شنبه 4 مهر تا دوشنبه 6 مهر می توانند برای ثبت نام مراجعه کنند. افراد پذیرفته شده و یا معرفی شدگان چند برابر ظرفیت باید با همراه داشتن مدارک مندرج در قسمت 2 بند "الف" اطلاعیه ثبت نام برای ثبت نام به دانشگاه یا موسسه آموزش عالی مربوطه مراجعه کنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه سوم مهر 1388ساعت 1:0  توسط Mohsen Zamani  | 

نتایج نهایی سری جدید پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دانشگاه شاهد در آزمون سراسری 88

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع آن دسته ازداوطلبان آزمون سراسري سال 1388 كه در زمان اعلام نتايج نهايي پذيرفته‌شدگان به جاي كد محل قبولي براي آنان كد 112 دانشگاه شاهد اعلام شده است، مي‌رساند اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي اين دانشگاه (که در روز دوشنبه مورخ 30/6/88 در سايت سنجش اعلام شد است) و داوطلبان پذيرفته شده لازم است دريكي از روزهاي سه شنبه مورخ 31/6/88 و يا چهار شنبه مورخ1/7/88 با در دست داشتن مدارك مورد نياز مندرج در اطلاعيه پذيرفته شدگان نهايي براي ثبت نام به دانشگاه محل قبولي مراجعه نمايند.

برای مشاهده اسامی پذیرفته شدگان ادامه مطالب را بزنید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم مهر 1388ساعت 15:42  توسط Mohsen Zamani  | 

اعلام نتایج نهایی کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1388

نتایج این کنکور قرار است ساعت 8 شب از طریق سایت سنجش اعلام شود

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم شهریور 1388ساعت 12:4  توسط Mohsen Zamani  | 

اخبار جدید کنکور

* انتشار کارنامه نهایی آزمون تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل 88)

بدين­وسيله به اطلاع كليه داوطلبان آزمون كارشناسي­ارشد ناپيوسته داخل سال 1388 كه مجاز به انتخاب رشته گرديده و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اينترنتي خود اقدام نموده­اند، مي‌رساند كه نتيجه آزمون در قالب كارنامه ازروز  شنبه 28/6/88 در سايت اين سازمان قابل رؤيت و بهره­برداري مي­باشد.
لذا داوطلبان گرامي مي­توانند با مراجعه به سايت اين سازمان به نشاني : www.sanjesh.org  و با درج شماره داوطلبي و مشخصات شناسنامه­اي شامل نام خانوادگي، نام، شماره شناسنامه و سال تولد و يا شماره پرونده و مشخصات شناسنامه­اي از وضعيت علمي خود در كد رشته­هاي انتخابي مطلع شوند.

 

* تاریخ اعلام نتایج کاردانی به کارشناسی ۸۸

سازمان سنجش آموزش كشور بدين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت‌كننده در آزمون پذيرش دانشجو از دوره كارداني به دوره كارشناسي ناپيوسته سال 1388 مي‌رساند كه فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي رشته‌هاي متمركز و معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌هاي نيمه متمركز آزمون مذكور در روز سه شنبه 31/6/88 بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org  قرار مي‌گيرد.
ضمناً اطلاعيه شرايط و ضوابط ثبت نام از پذيرفته‌شدگان و همچنين نحوه  شركت معرفي‌شدگان در مراحل مصاحبه، آزمون عملي و ديگر مراحل گزينش در اين آزمون ضمن اينكه در نشريه پيك سنجش روز دوشنبه 30/6/88 منتشر مي‌گردد، به همراه فهرست  اسامي پذيرفته‌شدگان و معرفي‌شدگان مذكور در روز سه شنبه 31/6/88 بر روي سايت سازمان نيز قرارداده خواهد شد.

برای مشاهده نحوه و زمان ثبت نام اینجا را کلیک کنید.


* تاريخ و نحوه ثبت نام ازداوطلبان پذيرش دوره هاي كارداني علمي ـ كاربردي پودماني دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي مهر ماه سال 1388 اعلام شد

به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام در پذيرش دوره‌هاي كارداني علمي ـ كاربردي پودماني دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي مهر ماه 1388 مي‌رساند، ثبت نام براي پذيرش دوره‌هاي مذكور از روز ‌شنبه 28/6/88 به صورت اينترنتي آغاز و در روز جمعه 3/7/88 پايان مي‌پذيرد. هر يك از داوطلبان متقاضي ثبت نام لازم است با مراجعه به باجه‌هاي پستي توزيع كننده مدارك پذيرش دوره‌هاي مذكور و پس از پرداخت مبلغ 48000ريال (چهل و هشت هزار ريال) ودريافت كارت اعتباري ثبت نام، يك جلد دفترچه راهنماي مربوط را نيز دريافت دارند و بديهي است هر داوطلب بايد پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني   www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام اينترنتي اقدام نمايد. برابر مقررات شركت پست جمهوري اسلامي ايران از هر يك از داوطلبان متقاضي پذيرش دوره‌هاي مذكور مبلغ 5000 ريال (پنج‌هزار ريال) به عنوان هزينه توزيع مدارك توسط باجه پستي مربوط اخذ خواهد شد.
ضمناً اطلاعيه حاوي شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان در نشريه پيك‌سنجش روزهاي دوشنبه 23/6/88 و 30/6/88 منتشر مي‌گردد.
دفترچه راهنماي ثبت نام در پذيرش دوره‌هاي كارداني  علمي ـ كاربردي پودماني دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي بر روي سايت سازمان سنجش قابل مشاهده و دريافت است.

برای مشاهده شرايط و ضوابط، ثبت نام از داوطلبان اینجا را کلیک کنید.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم شهریور 1388ساعت 20:13  توسط Mohsen Zamani  | 

مهلت ثبت نام در آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد 1388 تمدید شد

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام و شركت در آزمون دارندگان مدرك معادل كارشناسي ارشد سال 1388 مي‌رساند نظر به اينكه مهلت ثبت‌نام در آزمون مذكور امروز سه شنبه 24/6/88 پايان مي‌پذيرد، لذا به منظور فراهم آوردن تسهيلات لازم براي آن دسته از داوطلباني كه در مهلت مقرر براي ثبت‌نام اقدام ننموده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده كه اين دسته از داوطلبان بتوانند حداكثر تا ساعت 24 روز پنج‌شنبه 26/6/88 با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور www.sanjesh.org و آگاهي از شرايط و ضوابط آزمون فوق درصورت واجد شرايط بودن نسبت به ثبت نام اينترنتي در آزمون مذكور اقدام نمايند.
براساس برنامه زماني پيش بيني شده اين آزمون در صبح روز جمعه 29/8/88 منحصراً در شهرستان تهران برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم شهریور 1388ساعت 14:33  توسط Mohsen Zamani  | 

کارنامه مقطع کارشناسی ناپیوسته 1387 دانشگاه آزاد اسلامی-ممتازین بدون آزمون و نتایج تکمیل ظرفیت

   کارنامه مقطع کارشناسی ناپیوسته 1387 دانشگاه آزاد اسلامی - ممتازین بدون آزمون از امروز دوشنبه مورخ ۲۴/۶/۱۳۸۸ در پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی  www.Azmoon.Com  قابل دسترسی می باشد.

* همچنین نتايج تکمیل ظرفیت آزمون كارشناسی ناپیوسته سال 1387 امروز در این پایگاه منتشر شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم شهریور 1388ساعت 14:29  توسط Mohsen Zamani  | 

کارنامه مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته 1388 دانشگاه آزاد اسلامی - ممتازین بدون آزمون

کارنامه مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته 1388  دانشگاه آزاد اسلامی - ممتازین بدون آزمون از امروز دوشنبه مورخ ۲۴/۶/۱۳۸۸ در پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی  www.Azmoon.Com  قابل دسترسی می باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم شهریور 1388ساعت 14:26  توسط Mohsen Zamani  | 

زمان و مکان مصاحبه و سایر مراحل گزینش داوطلبان سری جدید معرفی شده چند برابر ظرفیت

زمان ومكان مراجعه داوطلبان سري جديد معرفي‌شده‌ چند برابر ظرفيت رشته‌‌هاي‌ ‌‌متمركز ستاره دار دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي و مراكز تربيت ‌‌معلم‌ وابسته ‌‌به ‌وزارت‌ آموزش ‌و ‌پرورش به‌ منظور شركت‌ در مراحل ‌مصاحبه‌ ، معاينه‌ و ساير مراحل گزينش در ‌آزمون‌ سراسري‌ سال‌ 1388 كه در زمان اعلام نتايج نهايي با كد 111 مشخص گرديده بودند

بدين‌‌وسيله‌ به اطلاع آندسته از‌ معرفي‌شدگان‌ چند برابر ظرفيت رشته‌هاي‌ فوق‌الذكر مي‌رساند، براي انجام مراحل مصاحبه ضروري است از ساعت 8 صبح يكي از روزهاي پنجشنبه 2/7/88 و يا جمعه 3/7/88 به آدرس تهران – خ انقلاب بين چهار راه وليعصر (عج) و چهار راه كالج- بن بست شهيد سعيد – مركز تربيت معلم شهيد شرافت مراجعه نمايند.

داوطلبان در صورت لازم مي‌توانند با تلفن اين مركز تربيت معلم به شماره‌هاي 66460809 و66468822 تماس حاصل نمايند. ضمناً براي انجام مراحل گزينش نيز لازم است فرم شماره (1) مندرج در اين اطلاعيه را تكميل و به همراه مدارك مورد نياز از اين تاريخ تا حداكثر روز پنجشنبه مورخ 26/6/1388 منحصراً بصورت حضوري تحويل هسته هاي گزينش استانها واقع درسازمانهاي آموزش و پرورش مندرج درآدرس هاي ذيل نمايند.

براي مشاهده و دريافت فرم گزينش اينجا را كليك نماييد

{ برای شماهده آدرس ها ادامه مطالب را بزنید... }


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم شهریور 1388ساعت 14:55  توسط Mohsen Zamani  | 

ویرایش 3/5 روباه آتشین

سرانجام نسخه‌ی ۳/۵ مرورگر محبوب فایرفاکس منتشر شد.

یک از مهم‌ترین ویژگی‌های این انتشار برای ایرانیان، افزودن زبان فارسی در صفحه‌ی دریافت وب‌گاه رسمی موزیلا است. البته زبان فارسی از قبل به‌شکل افزونه برای این مرورگر وجود داشت، اما اکنون می‌توانید در صفحه‌ی دریافت، هنگام انتخاب زبان، در کنار سایر زبان‌ها، «فارسی» را نیز انتخاب نمایید...

نکته‌ی جالب دیگر در موضوع زبان فارسی این است که با وجود این‌که منوها و ظاهر مرورگر از راست به چپ است اما نوار نشانی مروگر همچنان از چپ به راست بوده و بنابراین تایپ نشانی‌های وب در آن به‌راحتی امکان‌پذیر است.

از ویژگی‌های دیگر این نسخه می‌توان به سرعت بیشتر و نیز امکان بارگیری بعضی از ویدیوهای اینترنتی، اشاره کرد. کافی است روی ویدیویی که در مرورگر ملاحظه می‌کنید، با کلید راست موشواره کلیک کنید و از منویی که باز می‌شود، Save Video As را انتخاب کنید. برای آزمایش این ویژگی جدید این‌جا را کلیک کنید.

افزودن صفحک (tab) جدید در این نسخه مانند نسخه‌ی هفتم و هشتم مرورگر مایکروسافت، به صورت کلیک در کنار آخرین صفحک امکان‌پذیر شده است.

امکان مرور صفحه‌های وب در حریم شخصی (Private Browsing) از دیگر امکانات این نسخه است. در این حالت هیچ نشانی از اطلاعات صفحه‌هایی که مرور کرده‌اید باقی نمی‌ماند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم شهریور 1388ساعت 17:22  توسط Mohsen Zamani  | 

قابل توجه پذيرفته شدگان نهايي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان بوشهر و دانشكده الهيات

دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي – درماني استان بوشهر

سه‌شنبه31/6/88

كليه پذيرفته شدگان با حرف اول نام خانوادگي(الف) تا(د)

چهارشنبه 1/7/88

كليه پذيرفته شدگان با حرف اول نام خانوادگي(ذ) تا(غ)

پنج ‌شنبه2/7/88

كليه پذيرفته شدگان با حرف اول نام خانوادگي(ف) تا(ي)

دانشكده الهيات ميبد


دو‌شنبه23/6/88

كليه پذيرفته شدگان با حرف اول نام خانوادگي(الف) تا(ح)

سه‌شنبه24/6/88

كليه پذيرفته شدگان با حرف اول نام خانوادگي(خ) تا(ظ)

چهار‌شنبه25/6/88

كليه پذيرفته شدگان با حرف اول نام خانوادگي(ع) تا(ي)

ساعت مراجعه :   خواهران  8 الي 12 و برادران  13 الي 17


مدارك لازم براي ثبت نام :

1-اصل شناسنامه و يك سري فتوكپي كامل شناسنامه (برادران 2 سري)

2-اصل كارت ملي و تصوير آن

3- اصل يا گواهي موقت ديپلم و تصوير آن

4-اصل و يا گواهي موقت پيش دانشگاهي و تصوير آن

5-  8قطعه عكس 4 × 3 پشت نويسي شده

6- اصل و تصوير كارنامه كنكور سراسري

7- ريز نمرات سه ساله دبيرستان و تصوير آن

8- رسيد ارزش تحصيلي از باجه پست (پذيرفته شدگان بايد با دردست داشتن گواهي موقت پيش دانشگاهي به نزديكترين باجه پست مراجعه و درخواست تاييديه مدرك پيش دانشگاهي كرده و رسيد آنرا در زمان ثبت نام به همراه داشته باشند)

محل ثبت نام : ميبد- بلوار شهدا – دانشكده الهيات ميبد- اداره آموزش


+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم شهریور 1388ساعت 16:42  توسط Mohsen Zamani  | 

قابل توجه پذيرفته شدگان نهايي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني هرمزگان

كليه پذيرفته‌شدگان مي‌توانند علاوه بر ثبت‌نام حضوري به شرح جدول فوق به صورت اينترنتي نيز از روز دوشنبه 23/6/88 لغايت روز جمعه 27/6/88 با مراجعه به آدرس اينترنتي http://amoozesh.hums.ac.ir   نسبت به ثبت‌نام اينترنتي خود اقدام نمايند. ضمناً افرادي كه به صورت اينترنتي ثبت‌نام مي‌نمايند لازم است در روزهاي دوشنبه 30/6/88 و سه‌شنبه 31/6/88 با در دست داشتن كد رهگيري و مدارك لازم فوق‌الذكر به محل ثبت‌نام كه آدرس آن در فوق آمده است مراجعه نمايند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم شهریور 1388ساعت 16:41  توسط Mohsen Zamani  | 

تاريخ و نحوه ثبت نام از داوطلبان كارداني علمي كاربردي پودماني دانشگاه جامع علمي كاربردی

  به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام در پذيرش دوره‌هاي كارداني علمي ـ كاربردي پودماني دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي مهر ماه 1388 مي‌رساند، ثبت نام براي پذيرش دوره‌هاي مذكور از روز ‌شنبه 28/6/88 به صورت اينترنتي آغاز و در روز جمعه 3/7/88 پايان مي‌پذيرد. هر يك از داوطلبان متقاضي ثبت نام لازم است با مراجعه به باجه‌هاي پستي توزيع كننده مدارك پذيرش دوره‌هاي مذكور و پس از پرداخت مبلغ 48000ريال (چهل و هشت هزار ريال) ودريافت كارت اعتباري ثبت نام، يك جلد دفترچه راهنماي مربوط را نيز دريافت دارند و بديهي است هر داوطلب بايد پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني   www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام اينترنتي اقدام نمايد. برابر مقررات شركت پست جمهوري اسلامي ايران از هر يك از داوطلبان متقاضي پذيرش دوره‌هاي مذكور مبلغ 5000 ريال (پنج‌هزار ريال) به عنوان هزينه توزيع مدارك توسط باجه پستي مربوط اخذ خواهد شد.
ضمناً اطلاعيه حاوي شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان در نشريه پيك‌سنجش روزهاي دوشنبه 23/6/88 و 30/6/88 منتشر مي‌گردد.
دفترچه راهنماي ثبت نام در پذيرش دوره‌هاي كارداني  علمي ـ كاربردي پودماني دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي بر روي سايت سازمان قابل مشاهده و دريافت است.

{ برای مشاهده شرايط و ضوابط ، ثبت نام از داوطلبان ادامه مطالب را بزنید... }


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم شهریور 1388ساعت 13:38  توسط Mohsen Zamani  | 

حداقل شهريه کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد 725 هزارتومان اعلام شد

دانشگاه آزاد اسلامي، شهريه ثابت پذيرفته شدگان مقطع کارشناسي ارشد اين دانشگاه را حداقل 725 هزار تومان و حداکثر 793 هزار تومان اعلام کرد.

به گزارش روز جمعه ايرنا از روابط عمومي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي، شهريه کليه ثبت نام شدگان دوره کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1388 براساس مصوبه پنجاهمين اجلاس هيأت امناي اين دانشگاه در تاريخ 19 مرداد ماه سال جاري اعلام شد.
اين شهريه به صورت علي الحساب بوده و از دو بخش شهريه ثابت و متغير تشکيل شده که در هر نيمسال تحصيلي به منظور تأمين بخشي از هزينه هاي دانشگاه و در ازاء ارائه 8 تا حداکثر 14 واحد درسي از دانشجويان دوره کارشناسي ارشد دريافت مي شود.
دانشجويان در بدو ورود به دانشگاه و در نيمسال اول بايد مبلغ 500 هزار ريال به عنوان هزينه خدمات آموزشي (مطابق سال گذشته ) جهت برگزاري مسابقات ورزشي، سمينارهاي منطقه اي، دبيرخانه مناطق، تهيه کارت دانشجويي و کمک به صندوق رفاه دانشجويي را به همراه شهريه نيمسال اول به شماره حساب جاري محل دانشگاهي قبولي واريز کنند.
حق بيمه حوادث دانشجويي نيز به مبلغ پنج هزار ريال است که هر پذيرفته شده بايد آن را به حسابي که دانشگاه مشخص مي کند واريز کرده و رسيد آن را به واحد دانشگاهي محل پذيرش خود تحويل دهد.
شهريه ثابت هر نيمسال تحصيلي براي کليه پذيرفته ‌شدگان رشته هاي علوم انساني اين دانشگاه 7 ميليون و 254 هزار ريال و براي پذيرفته شدگان رشته هاي غير علوم انساني 7 ميليون و 934 هزار ريال اعلام شده است.
همچنين پذيرفته شدگان در اين آزمون بايد براي هر واحد درس نظري 511 هزار و 300 ريال و براي هر واحد درس عملي 691 هزار و 300 ريال بپردازند.
شهريه هر واحد درسي پايان نامه براي دانشجويان مقطع کارشناسي ارشد اين دانشگاه نيز 2 ميليون و 490 هزار و 600 ريال اعلام شده است.
30 هزار داوطلب در آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي در مقطع کارشناسي ارشد سال 1388 پذيرفته شدند

+ نوشته شده در  جمعه بیستم شهریور 1388ساعت 12:54  توسط Mohsen Zamani  | 

زمان و نحوه ثبت نام و نرخ شهریه پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد سال 1388

مهندس مهرادفر در گفت‌وگو با خبرنگار ما ، با اشاره به زمان و نحوه مراجعه پذيرفته شدگان و ذخيره‌ها براي ثبت نام، گفت: پذيرفته‌شدگان همه رشته‌ها و همچنين ذخيره‌هاي گروه پزشكي، بايد شخصا از شنبه 21 شهريور تا پنجشنبه 26 شهريور طبق زمانبندي اعلام شده به واحد يا مركز دانشگاهي مربوطه مراجعه كنند.

{ در ادامه مطالب موضوعات ذیل را پیگیری نمایید... }

- زمان ثبت نام پذيرفته‌شدگان و ذخيره‌ها

- مدارك لازم براي ثبت نام

- ميزان شهريه علي الحساب پذيرفته شدگان

- نرخ شهريه‌هاي جديد

- زمان شروع كلاسهاي درس


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیستم شهریور 1388ساعت 12:14  توسط Mohsen Zamani  | 

ثبت نام در آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد سال 88

ثبت نام در آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد سال 88 از روز جمعه مورخ ۲۰/۶/۱۳۸۸ تا پایان روز سه شنبه ۲۴/۶/۱۳۸۸ در سایت سازمان سنجش انجام میگیرد. همچنین جدول زماني و مکان هاي توزيع کارت متعاقبا از طريق سايت سازمان سنجش اعلام مي گردد.

توجه : هر داوطلب براي ثبت نام بايد يك كارت اعتباري 130000 ريالي از طريق سايت سازمان سنجش  خريداري نموده باشد. داوطلبان گرامی دقت نماییند فروش كارت اعتباري منحصرا از طريق سايت سازمان سنجش و به صورت فروش از طريق يكي از كارت هاي عضو شتاب مي باشد (خرید اینترنتی).

زمان برگزاري آزمون معادل کارشناسي ارشد روز جمعه مورخ ۲۹/۸/۱۳۸۸ منحصرا در شهر تهران مي باشد.

{ برای مشاهده شرايط و ضوابط ثبت نام ادامه مطالب را بزنید... }


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیستم شهریور 1388ساعت 11:58  توسط Mohsen Zamani  | 

مواد امتحاني و ضرايب دروس برخي از كد رشته‌هاي امتحاني براي آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل 89

با توجه به مصوبه شوراي نظارت و برنامه‌ريزي آزمون تحصيلات تكميلي برخي از مواد امتحاني و ضرايب دروس از كدرشته‌هاي امتحاني آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1389 را براي متقاضيان شركت در آزمون مذكور به شرح مندرج در جداول ذيل به تفكيك گروه آموزشي اعلام مي‌نمايد.

{ برای مشاهده ادامه مطالب را بزنید... }


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیستم شهریور 1388ساعت 11:44  توسط Mohsen Zamani  | 

برنامه ثبت‌نام و برگزاري آزمونهاي سازمان سنجش آموزش كشورسال 88و 89 اعلام شد


نام آزمون

ثبت‌نام برگزاري
معادل كارشناسي ارشد 88

19/6 لغايت 24/6/88 29/8/88
دانشگاه جامع علمي كاربردي در مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته 88 3/9 لغايت 10/9/88 25/10/88
كارشناسي ارشد 89

5/8 لغايت 12/8/88 28، 29، 30/11/88
فراگير دانشگاه پيام نور 89 (مقاطع مختلف تحصيلي)

13/10 لغايت 17/10/88 نيمه دوم ارديبهشت ماه 89
سراسري 89

16/9 لغايت 24/9/88 10، 11، 12/4/89
كارشناسي ناپيوسته 89

3/12 لغايت 9/12/88 7/5/89
فني و حرفه‌اي 89

12/12 لغايت 19/12/88 8/5/89

به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش آموزش كشور
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم شهریور 1388ساعت 11:49  توسط Mohsen Zamani  | 

آزمون كارداني به كارشناسي 1388 دانشگاه آزاد اسلامي

حمدرضا مهردادفر معاون اجرایی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ناپیوسته در پاییز سال جاری خاطرنشان کرد:
آزمون کارشناسی ناپیوسته سال 88 دانشگاه آزاد اسلامی اواخر آبان ماه برگزار می شود و ثبت نام آن از اواخر شهریور ماه آغاز می شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد 1388ساعت 19:53  توسط Mohsen Zamani  |